Lista aktualności Lista aktualności

X Regionalna Wystawa Przyrodniczo-Łowiecka

Pogoda dopisała, ten ciepły i słoneczny dzień wielu skłonił do odwiedzenia leśników w Jedwabnie. Parking zapełniał się z minuty na minutę. W minioną sobotę (27.05) Nadleśnictwo Jedwabno już po raz dziesiąty gościło sympatyków leśnictwa i łowiectwa na X Regionalnej Wystawie Przyrodniczo-Łowieckiej.

Najciekawsze trofea łowieckie z sezonu 2016/2017 tradycyjnie dumnie prezentowały się w murach wyłuszczarni nasion. Wyeksponowane poroża jeleni, danieli i saren zostały pozyskanie w minionym sezonie w okręgu Mazurskim.  Jako ciekawostki wyeksponowano także nietypowe i zniekształcone poroża zwane myłkusami. Wejście dekorowały okazałe zrzuty łosi.

Po przywitaniu gości i krótkiej przemowie Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Pan Piotr Czyżyk odznaczył Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej Leśniczego Leśnictwa Dębowiec Mirosława Zinko. Nadleśnictwo Jedwabno zostało również odznaczone Srebrnym Medalem za Zasługi Dla Pożarnictwa. Odbyło się także rozstrzygnięcie i wręczenie nagród dzieciom ze Szkół Podstawowych w Muszakach i Jedwabnie,  które zostały wyróżnione w konkursie plastycznym "Zwierzęta leśne" .

Miłośnicy kulinariów mogli zasięgnąć języka i obserwować Wojtka Charewicza w czasie przygotowania białej kiełbasy. Spotkanie ze specjalistą od wyrobów z dziczyzny jakim jest Pan Wojtek zaczęło się od degustacji pasztetu z jego przepisu a skończyło wspólnym gotowaniem grochówki w kuchni polowej. Dużą atrakcją był też konkurs na budowę paśnika, wszystkie drużyny bardzo fachowo podeszły do zadania. Ciekawostką była również wystawa podleśniczego Radka Sobczyka który przedstawił własnoręcznie wykonane instrumenty Aborygenów. Całość wydarzenia dopełniały leśne atrakcje takie jak ścieżka zmysłów, leśne malowanki na drewnianych krążkach, kino przyrodnicze i mini leśna ścieżka edukacyjna "Leśny odkrywca". Nad przebiegiem imprezy czuwała grupa ratownicza Autrimpus.