Lista aktualności Lista aktualności

Łączą nas drzewa

Sadzenie drzew to nie tylko wyraz dbałości o środowisko, ale także przynosząca rozmaite korzyści aktywność na świeżym powietrzu, w otoczeniu wiosennej przyrody. Tym właśnie kierowali się organizatorzy akcji „Łączą nas drzewa”.

W dniu 5 maja br. na terenie całej Polski odbyła się ogólnopolska kampania Lasów Państwowych „Łączą nas drzewa”, do której przyłączyło się także Nadleśnictwo Jedwabno. Do posadzenia fragmentu lasu na terenie leśnictwa Jedwabno została zaproszona lokalna społeczność, w tym młodzież szkolna, przedstawiciele samorządu oraz ochotniczej straży pożarnej. Sama akcja okazała się wielkim sukcesem, a uczestnicy byli bardzo zadowoleni z możliwości zasadzenia drzew oraz obcowania z okoliczną przyrodą.

Po zasadzeniu nowego pokolenia lasu, zaproszono wszystkich uczestników na wspólny posiłek, podczas którego była okazja do zapoznania się z codzienną pracą leśników oraz poruszenia bardzo ważnych tematów, chociażby problemu śmieci w lesie. Zwieńczeniem akcji było wspólne zdjęcie oraz podziękowania za udział w kampanii „Łączą nas drzewa”. Uczestnicy oraz organizatorzy liczą, że w przyszłym roku znów będą mogli się spotkać na wspólnym sadzeniu lasu.

Darz Bór!