Lista aktualności Lista aktualności

Komunikat

Odwołanie czasowego zamknięcia obiektów infrastruktury leśnej

Nadleśnictwo Jedwabno informuje o ponownym udostępnieniu wszystkich miejsc postoju pojazdu, parkingów leśnych, a także obiektów rekreacyjno-sportowych, w tym wiat oraz punktów widokowych.

Wszystkie ww. miejsca infrastruktury leśnej będą dostępne w dniu dzisiejszym (tj. 24 marca 2020 r.) od godziny 12.00.

Czasowe zamknięcie powierzchniowych obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych i edukacyjnych, w tym parkingów i miejsc postoju wynikało z troski o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników. W tym celu przeprowadzono dezynfekcję powierzchni (poręczy, ławek, stołów, a także koszy na śmieci), uprzątnięto teren tych obiektów (śmieci stanowią zagrożenie epidemiologiczne), a przede wszystkim wykonano cięcia sanitarne, których celem było usunięcie drzew niebezpiecznych, zagrażających życiu korzystających z naszych pięknych polskich lasów.

Jednocześnie zalecamy zapoznać się z infografiką dotyczącą zasad zachowania się w lesie w tym szczególnym czasie. Warto przestrzegać wszystkich wymienionych zasad, aby móc cieszyć się z spacerów i przede wszystkim unikać potencjalnego zarażenia się tym niebezpiecznym wirusem.

Darz Bór!