Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Ziemi

Przedstawiciele Nadleśnictwa Jedwabno wzięli udział w świętowaniu Dnia Ziemi z lokalną społecznością

Na dzień 22 kwietnia przypada bardzo ważne święto naszej planety. W tym dniu, na całym świecie, przeprowadzane są akcje promujące postawy proekologiczne wśród społeczeństwa. Wiele instytucji organizuje wydarzenia, podczas których porusza się wiele tematów związanych z ekosystemem naszego domu, jakim jest planeta Ziemia. To właśnie 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, zwany także jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego właśnie dnia szczególnie patrzymy na otaczający nas świat przyrody.

W jaki sposób Nadleśnictwo Jedwabno uczestniczyło w tym wyjątkowym święcie? Przedstawiciel naszego nadleśnictwa, wraz z uczniami klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Jedwabnie, zasadził sadzonki jarzębu pospolitego na terenie Zespołu Szkół. Akcja była także okazją do rozmowy z najmłodszymi na temat prawidłowych postaw ekologicznych oraz zwrócenia ich uwagi na otaczającą nas przyrodę. Z okazji Święta Ziemi każda z klas zasadziła swoje drzewko, o które będzie mogła dbać i obserwować jak rośnie. Cieszymy się, że wśród najmłodszych widoczne są postawy proekologiczne oraz chęć do czynienia dobra dla naszej planety.

Z kolei w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie, przedstawicielka Nadleśnictwa Jedwabno wzięła udział w uroczystym apelu, podczas którego przekazano ciekawe informacje na temat otaczającego nas środowiska leśnego. Uczniowie szkoły podstawowej zostali pochwaleni za właściwe postawy proekologiczne oraz otrzymali sadzonki sosny, świerka, trzmieliny lub kaliny, aby każdy z nich mógł posadzić je w pobliżu swojego domu.

Liczymy, że za rok znów spotkamy się i razem będziemy świętować kolejny Dzień Ziemi.

Darz Bór!